W dniach 1-26 lutego 2024 r. w Galerii Panorama w Bibliotece Głównej SGGW w Warszawie (ul. Nowoursynowska 161, 02-787 Warszawa – wejście C), odbywa się wystawa nt. „Projekt zagospodarowania terenu SM Służewiec w Warszawie” obejmująca prezentację najlepszych opracowań projektowych wykonanych przez studentów stopnia inżynierskiego na kierunku architektura krajobrazu na sem. 7 w roku akademickim 2023-2024 na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska SGGW w Warszawie.

Projekty zostały przygotowane w ramach przedmiotu Projektowanie terenów osiedli mieszkaniowych, którego koordynatorką i prowadzącą część projektową jest dr inż. Kinga Kimic z Katedry Architektury Krajobrazu IIŚ SGGW. Zespół prowadzących współtworzyli: mgr inż. Jakub Botwina (projektowanie), dr hab. Piotr Sikorski, prof. SGGW (konsultacje z fitosocjologii), dr hab. Agata Cieszewska, dr Piotr Wałdykowski, dr Agnieszka Sosnowska (konsultacje z fizjografii).

Opracowania projektowe ukierunkowane na poprawę społecznego i środowiskowego funkcjonowania przestrzeni osiedlowej wykonane zostały przy współpracy ze Spółdzielnią Mieszkaniową Służewiec w Warszawie.

Link do informacji na stronie biblioteki: