RANKING KIERUNKÓW STUDIÓW “Perspektywy 2023”

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” opublikowała wyniki 24. edycji Rankingu Szkół Wyższych. Ranking obejmuje szkoły wyższe publiczne i niepubliczne, poza uczelniami artystycznymi, które posiadają uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora.

Z przyjemnością informujemy, że kierunek Architektura Krajobrazu prowadzony na naszym Wydziale zajął I miejsce w tegorocznym Rankingu Kierunków Studiów „Perspektywy 2023”.

W rankingu kierunek Inżynieria Środowiska zajął 4 miejsce na 28 ocenianych w kraju. Jest to poprawa o jedno miejsce w stosunku do roku poprzedniego. W pierwszej piątce uplasowaliśmy się w rankingu dla kierunku Ochrona Środowiska (5 miejsce na 22 ocenianych). Kierunek Budownictwo awansował o dwa miejsca względem roku ubiegłego. Wysoka pozycja kierunków studiów prowadzonych na naszym Wydziale, a szczególnie poprawa pozycji kierunków studiów w rankingu to starania Pracowników Instytutów o podwyższenie kryteriów uwzględnianych przy ocenach takich jak: prestiż, absolwenci na rynku pracy, potencjał akademicki (określony poprzez ocenę kategorii naukowej, uwzględniającej ewaluację uczelni w latach 2017-2021 dla dyscypliny wiodącej danego kierunku studiów), potencjał dydaktyczny, potencjał naukowy, umiędzynarodowienie.