23 EDYCJA RANKINGU SZKÓŁ WYŻSZYCH - PERSPEKTYWY 2022

Z przyjemnością informujemy, że kierunek Architektura krajobrazu prowadzony na naszym Wydziale zajął I miejsce w tegorocznym Rankingu Uczelni Akademickich wydanym przez „Perspektywy”.

W rankingu dla kierunku Ochrona Środowiska zajęliśmy 4 miejsce w kraju. Jest to poprawa o dwa miejsca w stosunku do roku poprzedniego. W pierwszej piątce uplasowaliśmy się w rankingu dla kierunku Inżynieria Środowiska. Kierunek Budownictwo awansował o dwa miejsca względem roku ubiegłego.

Wysoka pozycja kierunków studiów prowadzonych na naszym Wydziale, a szczególnie wzrost pozycji w rankingu dla kierunków studiów to starania Pracowników Instytutów o podwyższenie kryteriów uwzględnianych przy ocenie takich jak: prestiż, absolwenci na rynku pracy, potencjał naukowy, innowacyjność, efektywność naukowa, warunki kształcenia i umiędzynarodowienie.