Z przyjemnością informujemy, że kierunek Architektura krajobrazu prowadzony na naszym Wydziale zajął I miejsce w tegorocznym Rankingu Kierunków Studiów „Perspektywy 2024”.

Metodologia rankingu opiera się na siedmiu głównych kategoriach: prestiż, absolwenci na rynku pracy, innowacyjność, potencjał naukowy, efektywność naukowa, warunki kształcenia, umiędzynarodowienie.

Najsilniejszą stroną naszej Architektury krajobrazu są kategorie „Prestiż”, „Absolwenci na rynku pracy” oraz  „Potencjał dydaktyczny”.

W tych kategoriach otrzymaliśmy 1 miejsce wśród ocenianych Uczelni (12) w których prowadzony jest kierunek Architektura krajobrazu.

Najsilniejszą stroną naszego Budownictwa jest kategoria „Absolwenci na rynku pracy – zatrudnienie absolwentów oraz wynagrodzenia absolwentów”.

W tej kategorii otrzymaliśmy 4  miejsce wśród ocenianych Uczelni (23) w których prowadzony jest kierunek Budownictwo.

Najsilniejszą stroną naszej Inżynierii środowiska są kategorie „Absolwenci na rynku pracy – zatrudnienie absolwentów” oraz  „Potencjał naukowy – Publikacje”.

W tych kategoriach otrzymaliśmy odpowiednio 3 i 1 miejsce wśród ocenianych Uczelni (27) w których prowadzony jest kierunek Inżynieria Środowiska.

Najsilniejszą stroną naszej Ochrony środowiska są kategorie „Absolwenci na rynku pracy – zatrudnienie absolwentów oraz wynagrodzenie absolwentów” a także „Potencjał naukowy – Publikacje”.

W tych kategoriach otrzymaliśmy odpowiednio 3 i 1 miejsce wśród ocenianych Uczelni (21) w których prowadzony jest kierunek Ochrona środowiska.

Wysoka pozycja kierunków studiów prowadzonych na naszym Wydziale, a szczególnie wzrost pozycji w rankingu dla kierunków studiów to starania Pracowników Instytutów o podwyższenie jakości i efektywności kształcenia w kryteriach uwzględnianych przy ocenie.