Kierunek Architektura krajobrazu z prestiżową akredytacją IFLA!

Program kształcenia na Kierunku Architektura Krajobrazu, realizowany na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska SGGW, został uznany przez Międzynarodową Federację Architektury Krajobrazu, oddział Europa (IFLA Europe – International Federation of Landscape Architecture Europe).

Program oferowany na studiach architektury krajobrazu wpisuje się w najnowsze trendy kształcenia młodych architektów krajobrazu obowiązujące na innych europejskich uczelniach. Ponad połowa przedmiotów stanowią zajęcia projektowe. W realizacji zajęć coraz częściej uczestniczą przedstawiciele podmiotów zewnętrznych, oznacza to, że zdobywane kompetencje odpowiadają oczekiwaniom rynku pracy.

Wyróżnienie to zwiększa atrakcyjność kierunku, zarówno dla polskich, jak i zagranicznych studentów.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim Pracownikom kierunku, którzy przyczynili się do tego sukcesu, szczególnie dr hab. Joannie Dudek-Klimiuk oraz dr hab. Beacie Gawryszewskiej za wysiłki podjęte w celu uzyskania tego prestiżowego wyróżnienia.