Profesor Andrzej Ciepielowski ukończył Wydział Melioracji Wodnych SGGW w 1963 r. Stopień naukowy doktora nauk technicznych uzyskał w 1972 r., stopień doktora habilitowanego w 1987 r., a tytuł naukowy profesora nauk rolniczych w 2007 r.

Profesor od 1989 r. był zatrudniony na stanowisku docenta, następnie profesora nadzwyczajnego od 1993 r., a od 2008 na stanowisku  profesora zwyczajnego. Po przejściu na emeryturę w 2008 roku, nadal czynnie udzielał się w działalności dydaktycznej, naukowej i wychowawczej w SGGW.

Na Wydziale Inżynierii i Kształtowania Środowiska SGGW (obecnie Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska) pracował od 1963 r. prowadząc głównie wykłady z gospodarki wodnej, hydrologii i oceny zagrożeń powodziowych oraz wykłady i ćwiczenia z szeregu innych przedmiotów na Międzywydziałowym Studium Turystyki i Rekreacji z hydrografii terenów niezurbanizowanych oraz w zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym SGGW w Sierpcu i Łowiczu, a także na Politechnice Świętokrzyskiej z przedmiotów związanych z hydrologią i gospodarowaniem wodą.

Był redaktorem naczelnym i Przewodniczącym Rady Naukowej Serii Architektura, Acta Scientiarum Polonarum od początku jego powstania czyli od 2002 r.

Dorobek naukowy wyraża się liczbą około 500 pozycji, na który składają się publikacje, w tym 14 monografii, prace nie opublikowane, recenzje projektów badawczych i recenzje artykułów do pism naukowych oraz opinie.

Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Złotą Odznaką „Za Zasługi w Zwalczaniu Powodzi”, Złotą Odznaką „Za Zasługi dla Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej”, Zasłużony Pracownik Rolnictwa, Złotą Odznaką Honorową „Zasłużony dla SGGW”, Jubileuszowym Medalem Pamiątkowym za Zasługi dla Instytutu Melioracji i Użytków Zielonych, Jubileuszowym Medalem Pamiątkowym za Aktywny Udział w Przemianach Ustrojowych w Polsce i za Zasługi dla Solidarności SGGW.

Żegnamy Cię Profesorze jako zasłużonego pracownika Wydziału powszechnie cenionego i szanowanego.

Cześć Jego Pamięci!