Program zajęć
I semestr
(13.10.2018 – 10.02.2019)
II semestr
(09.03.2019 – 16.06.2019)
Kadra dydaktyczna
Kadrę dydaktyczną stanowią głównie pracownicy Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska SGGW oraz zaproszeni specjaliści z Politechniki Warszawskiej, Politechniki Gdańskiej oraz Instytutu Badawczego Dróg i Mostów.
Zapewnione wyposażenie
Zajęcia wykładowe i seminaryjne odbywać się będą w salach Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska SGGW przy ulicy Nowoursynowskiej 159 w Warszawie (budynek 33), wyposażonych w nowoczesny sprzęt audiowizualny i badawczy. Planowane są także wyjazdy terenowe poza kampus SGGW w celu praktycznego zapoznania się z omawianymi zagadnieniami. W salach laboratoryjnych i komputerowych uczestnicy studiów podyplomowych zapoznają się z zagadnieniami dokumentowania geotechnicznego, metodyką i interpretacją badań laboratoryjnych i terenowych podłoża obiektów budowlanych oraz doborem parametrów do obliczeń geotechnicznych. Uczestnicy poznają wprowadzony do praktyki w ostatnich latach nowoczesny sprzęt badawczy oraz zastosowanie specjalistycznych programów komputerowych w projektowaniu geotechnicznym oraz ocenie bezpieczeństwa budowli i ich wpływu na stan środowiska.
Sale laboratoryjne
Sprzęt do badań terenowych
Sala komputerowa
Materiały dydaktyczne
Uczestnicy studiów podyplomowych otrzymają elektroniczną wersję materiałów dydaktycznych.
Warunki ukończenia studiów
- aktywny udział w co najmniej 80% zajęć
- zaliczenie testów na zakończenie semestrów
- opracowanie i obrona pracy dyplomowej
Po złożeniu pracy dyplomowej i zdaniu egzaminu uczestnicy otrzymują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych.
Praca dyplomowa
Wszystkich uczestników studiów podyplomowych prosimy o zapoznanie się z umieszczonymi poniżej informacjami dotyczącymi pracy dyplomowej.