Nowość w ofercie Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska.

W naszej ofercie pojawił się nowy kierunek studiów – Architektura.

Architektura

Kierunek wyróżniający się interdyscyplinarnością. Łączący nauki techniczne ze sztuką. Jako studenci architektury w SGGW zyskacie wiedzę i umiejętności z zakresu tworzenia projektów koncepcyjnych, budowlanych i technologicznych. Po ukończeniu studiów i odbyciu wymaganego stażu, zyskacie uprawnienia budowlane do projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności architektonicznej. Dzięki temu Wasz profil zawodowy na rynku pracy będzie atrakcyjniejszy i pożądany przez pracodawców. Nasi studenci i studentki mogą studiować architekturę zarówno na studiach pierwszego jak i drugiego stopnia.

Główne zakresy tematyczne na tym kierunku to:

• Projektowanie architektoniczne. Oparte na zasadach zrównoważonego rozwoju, spełniające zarówno wymogi techniczne i estetyczne.
  • Projektowanie urbanistyczne. Tworzenie lub zmienianie przestrzeni miejskiej zgodnie z zasadami urbanistyki.
  • Rewitalizacja terenów zdegradowanych, w szczególności przywracanie do użytku terenów poprzemysłowych.
  • Przedmioty humanistyczne. Zajęcia z historii architektury, sztuki i cywilizacji, wzbogacające kontekst kulturowy.
  • Społeczne aspekty architektury. Zagadnienia związane ze społecznymi funkcjami architektury i rolą architekta.
  • Ekonomika i realizacja procesu inwestycyjnego. Projektowanie z uwzględnieniem ograniczeń budżetowych i przepisów budowlanych.
  • Przygotowanie do prac wykonawczych. Umiejętności niezbędne do nadzoru i realizacji procesów budowlanych.

Rekrutacja na kierunek Architektura – I i II stopień.

Studia I stopnia stacjonarne (8 semestrów), uzyskany tytuł: inżynier architekt, rekrutacja od 29 maja do 20 czerwca 2024, 26 czerwca 2024 egzamin sprawdzający uzdolnienia artystyczne.

Studia II stopnia stacjonarne (3 semestry), uzyskany tytuł: magister inżynier architekt, rekrutacja od 29 maja do 10 lipca 2024.

Szczegóły rekrutacji:

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie – Rekrutacja (sggw.edu.pl)

Architektura – Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie  (sggw.edu.pl)